Atrakcje w Rowach i okolicy
Apartamenty Rodzinne Jeanette Rowy oferują nie tylko luksusowy pobyt, baseny i atrakcje dla dzieci. Nasz hotel nad morzem położony jest w okolicy, która posiada wiele ciekawych miejsc – naturalnych atrakcji turystycznych, obiektów historycznych i architektonicznych, które warto zobaczyć wybierając naszą ofertę na apartamenty nad morzem z dziećmi. wybraliśmy dla Was atrakcje, które zachwycą całą rodzinę!
Apartamenty rodzinne nad morzem – atrakcje okolicy
Wycieczka
Hotel Jeanette Rowy - Tajemnicza Góra Rowoków
Rowokół to wzgórze znajdujące się nieopodal Jeziora Gardno, ok. 23 kilometrów od Rowów. Jest to najwyższe wzniesienie na Wybrzeżu Słowińskim. Wysokość wzniesienia wynosi 115 m.n.p.m.
Według językoznawców nazwa pochodzi z języka germańskiego (skandynawskiego) i oznacza: (reve + kol) okrągły szczyt. Inna teoria mówi o bogini Reve i o „kol” oznaczającym „coś” świętego/poświęconego – tutaj, miejsce poświęcone bogini.
Historyczne atrakcje turystyczne
Rowokół był dawniej pogańskim ośrodkiem kultu Słowian. Na południowo-wschodnim zboczu Rowokołu odkryto pozostałości kolistych wałów z IX-XI wieku z wielkim paleniskiem ofiarnym i szczątkami kości zwierzęcych.
W XII wieku na szczycie góry wzniesiono kaplicę poświęconą św. Mikołajowi-patronowi żeglarzy. Wieża górująca nad kaplicą pełniła rolę latarni morskiej.
Obecnie na szczycie Rowokołu znajduje się wieża widokowa, skąd podziwiać można wspaniałe widoki, min. jezioro Gardno, jezioro Łebsko i otaczające je ruchome wydmy.
Wycieczka
Apartamenty Rowy Wydmowa - 25-metrowa latarnia morska w Czołpinie
Latarnia morska Czołpino znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego na wschód od Rowów. Do latarni można dojść pieszo, kierując się na wschód w kierunku Łeby. Trasa prowadzi wzdłuż plaży i zajmuje około 3 godzin (15 km). Do latarni dojechać można również drogą, a dokładnie trasą Rowy – Smołdziński Las.
Szlakiem polskich latarni morskich
Latarnia morska w Czołpinie jest 13 pod względem wysokości latarnią na polskim wybrzeżu. Udostępniona jest ona do zwiedzania. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.
Wycieczka
Jeanette hotel Rowy - Słowiński Park Narodowy
Pomiędzy Rowami i Łebą, na Nizinie Gardnieńsko-Łebskiej, wokół jezior Łebsko, Gardno i Dołgie, znajduje się utworzony w 1967 r. Słowiński Park Narodowy, zwany początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery. Ten rozległy obszar zachwyca unikatowym krajobrazem i zapewnia przestrzeń idealną dla długich i krótszych wycieczek pieszych. Corocznie Słowiński Park Narodowy odwiedza niezliczone grono turystów, nie tylko z Polski, aby podziwiać ten unikatowy na skalę światową rezerwat, chroniący nadbałtyckie cuda naturalne.
Wycieczka
Apartamenty Jeanette Rowy - Prehistoryczna puszcza sprzed 3 tysięcy lat
Wyjątkowa atrakcja dla wszystkich wypoczywających w Rowach oraz w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3 tysięcy lat. Bałtyk ujawnił w tym miejscu pnie drzew, będących pozostałością dębowo-bukowej puszczy, która została prawdopodobnie zniszczona przez potężny pożar.
Na tropie zagadki historycznej – atrakcje dla małych i dużych!
Na temat odkrytego, historycznego lasu, istnieje dziś wiele hipotez, które wymagają licznych badań, aby potwierdzić losy tej atrakcji turystycznej. Prawdopodobne jest, że las, którego pozostałości możemy dziś podziwiać, rósł kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej. Według jednej z hipotez las stopniowo niszczyło osadnictwo. Z kolei druga hipoteza mówi o pożarze, który miał strawić puszczę trzy tysiące lat temu. Wraz z upływem czasu, morze wdzierało się coraz bardziej na południe w głąb lądu. Z czasem pozostałości po drzewach pochłonęło morze i zasypał je piasek. Były ukryte przed nami aż do pewnego styczniowego sztormu, który odsłonił las ponownie. Pnie drzew zostały dobrze zakonserwowane przez słone morze, dzięki czemu możemy je teraz podziwiać w bardzo dobrze zachowanym stanie. Niezwykłe odkrycie to wręcz kopalnia informacji dla archeologów i biologów oraz ciekawa atrakcja dla turystów.