Rowy – Apartamenty Rodzinne JEANETTE, ul. Wydmowa 8

Atrakcje w Rowach i okolicy

Apartamenty Rodzinne Jeanette Rowy oferują nie tylko luksusowy pobyt, baseny i atrakcje dla dzieci. Nasz hotel nad morzem położony jest w okolicy, która posiada wiele ciekawych miejsc – naturalnych atrakcji turystycznych, obiektów historycznych i architektonicznych, które warto zobaczyć wybierając naszą ofertę na apartamenty nad morzem z dziećmi. wybraliśmy dla Was atrakcje, które zachwycą całą rodzinę!

Apartamenty rodzinne nad morzem – atrakcje okolicy

Wybierając wczasy nad polskim morzem, Waszym dobrym wyborem mogą być właśnie Rowy. Wypoczynek z dziećmi w tej właśnie części polskiego wybrzeża oferuje turystom szereg możliwości. Nie ma potrzeby planować dalekich wycieczek, aby każdy dzień wypełnić aktywności, która na długo pozostanie w pamięci naszych gości w  każdym wieku. Apartamenty de lux Rowy to bowiem nie wszystko, co możemy Wam zaproponować! Morze jest w wielką atrakcja samą w sobie, ale na jego kanwie maluje się ciekawa mapa miejsc i obiektów, które będą równie ciekawe. Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje Rowów i ich okolicy.
rowokol-atrakcje

Wycieczka

Hotel Jeanette Rowy - Tajemnicza Góra Rowoków

Rowokół to wzgórze znajdujące się nieopodal Jeziora Gardno, ok. 23 kilometrów od Rowów. Jest to najwyższe wzniesienie na Wybrzeżu Słowińskim. Wysokość wzniesienia wynosi 115 m.n.p.m.
Według językoznawców nazwa pochodzi z języka germańskiego (skandynawskiego) i oznacza:  (reve + kol) okrągły szczyt. Inna teoria mówi o bogini Reve i o „kol” oznaczającym „coś” świętego/poświęconego – tutaj, miejsce poświęcone bogini.

Historyczne atrakcje turystyczne

Rowokół był dawniej pogańskim ośrodkiem kultu Słowian. Na południowo-wschodnim zboczu Rowokołu odkryto pozostałości kolistych wałów z IX-XI wieku z wielkim paleniskiem ofiarnym i szczątkami kości zwierzęcych.
W XII wieku na szczycie góry wzniesiono kaplicę  poświęconą św. Mikołajowi-patronowi żeglarzy. Wieża górująca nad kaplicą pełniła rolę latarni morskiej.
Obecnie na szczycie Rowokołu znajduje się wieża widokowa, skąd podziwiać można wspaniałe widoki, min. jezioro Gardno, jezioro Łebsko i otaczające je ruchome wydmy.

Wycieczka

Apartamenty Rowy Wydmowa - 25-metrowa latarnia morska w Czołpinie

Latarnia morska Czołpino znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego na wschód od Rowów. Do latarni można dojść pieszo, kierując się na wschód w kierunku Łeby. Trasa prowadzi wzdłuż plaży i zajmuje około 3 godzin (15 km). Do latarni dojechać można również drogą, a dokładnie trasą Rowy – Smołdziński Las. 

Szlakiem polskich latarni morskich

Latarnia morska w Czołpinie jest 13 pod względem wysokości latarnią na polskim wybrzeżu. Udostępniona jest ona do zwiedzania.  Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.

atrakcje-latarnia-morska
atrakcje-naturalne-rowy-wydmy

Wycieczka

Jeanette hotel Rowy - Słowiński Park Narodowy

Pomiędzy Rowami i Łebą, na Nizinie Gardnieńsko-Łebskiej, wokół jezior Łebsko, Gardno i Dołgie, znajduje się utworzony w 1967 r. Słowiński Park Narodowy, zwany początkowo także Parkiem Kaszubskim. Jego powierzchnia wynosi 18 tys. ha. Rezerwat znajduje się na liście światowych Rezerwatów Biosfery. Ten rozległy obszar zachwyca unikatowym krajobrazem i zapewnia przestrzeń idealną dla długich i krótszych wycieczek pieszych. Corocznie Słowiński Park Narodowy odwiedza niezliczone grono turystów, nie tylko z Polski, aby podziwiać ten unikatowy na skalę światową rezerwat, chroniący nadbałtyckie cuda naturalne. 

Wycieczka

Apartamenty Jeanette Rowy - Prehistoryczna puszcza sprzed 3 tysięcy lat

Wyjątkowa atrakcja dla wszystkich wypoczywających w Rowach oraz w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3 tysięcy lat. Bałtyk ujawnił w tym miejscu pnie drzew, będących pozostałością dębowo-bukowej puszczy, która została prawdopodobnie zniszczona przez potężny pożar.

Na tropie zagadki historycznej – atrakcje dla małych i dużych!

Na temat odkrytego, historycznego lasu, istnieje dziś wiele hipotez, które wymagają licznych badań, aby potwierdzić losy tej atrakcji turystycznej. Prawdopodobne jest, że las, którego pozostałości możemy dziś podziwiać, rósł kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej. Według jednej z hipotez las stopniowo niszczyło osadnictwo. Z kolei druga hipoteza mówi o pożarze, który miał strawić puszczę trzy tysiące lat temu. Wraz z upływem czasu, morze wdzierało się coraz bardziej na południe w głąb lądu. Z czasem pozostałości po drzewach pochłonęło morze i zasypał je piasek. Były ukryte przed nami aż do pewnego styczniowego sztormu, który odsłonił las ponownie. Pnie drzew zostały dobrze zakonserwowane przez słone morze, dzięki czemu możemy je teraz podziwiać w bardzo dobrze zachowanym stanie. Niezwykłe odkrycie to wręcz kopalnia informacji dla archeologów i biologów oraz ciekawa atrakcja dla turystów.

atrakcje-rowy-las-prehistoryczny